top of page
Search

Која е поентата на претсвадбена фотосесија?

Дали претсвадбената фотосесија вреди за дополнителни трошоци? Многу парови ја имаат направено претсвадбената фотосесија, па што е поентата на фотографиите?


Додека голем број парови сметаат дека претсвадбена фотосесија е непотребна и дека е само губење време и пари, има некои работи што ќе ве натераат да размислите за важноста да се направави оваа фотосесија


Ќе научите како да позирате на вашата свадба.

Имањето професионални фотографии може да ви помогне подобро да се подготвите и да знаете што да очекувате за фотографиите на денот на венчавката. Ова може да ви донесе огромна предност во тоа да знаете како да позирате без да се чувствувате стегнато. Вашиот професионален фотограф може да ви помогне да се чувствувате попријатно и посигурно кога се фотографирате заедно како пар. Повеќето парови ја сметаат оваа фотосесија неверојатно вредна и ќе им овозможи повеќе да се фокусираат на славење на денот на нивната венчавка, наместо како ќе изгледаат на нивните фотографии.


Може да соработувате со вашиот фотограф

Ако веќе имате одбрано фотограф за вашата венчавка, побарајте да направите претсвадбена фотосесија. Ова може да ви овозможи да ја изградите врската со вашиот фотограф и ќе им дозволите да ве фотнат како пар. Преку вашата фотосесија, вашиот фотограф ќе води белешки кои во голема мера ќе му помогнат да ги долови совршените моменти на денот на вашата венчавка.


Можете да му дадете совети на вашиот фотограф

Кога размислувате „Која е поентата на претсвадбената фотосесија?“ разгледајте ја предноста што ја имате со тоа што можете да ја погледнете работата на вашиот фотограф пред денот на венчавката. Со можноста да ги видите овие слики далеку пред фотографиите од венчавката, можете да му дадете на вашиот фотограф повратни информации за сликите што ги направил за вас за да им дадете до знаење кои агли и кои други работи ви се допаѓаат или не ги сакате. Ова е исто така одлична можност да и дадете тест на вашата фризура и шминка и да видите како сето тоа ќе изгледа на вашите слики.


Ќе ве потсети на вашата сопствена љубовна приказна

Фотографиите може да се направат секаде, а изборот на локација за вас и вашиот вереник/вереница може да ве потсети двајцата на љубовта што ја споделувате. Без разлика дали тоа е местото на кое сте го имале првиот состанок или каде што често одите да поминете малку време заедно, вашата претсвадбена фотосесија може да ве натера да се вљубите одново. Некои места што ги избрале паровите за нивната фотосесија, го вклучиле нивниот роден град, каде што првпат се сретнале, омилениот ресторан, зоолошката градина, музејот или во некое кафуле.


Можете паметно да ги искористите вашите фотографии

Вашите фотографии може да се искористат на повеќе начини. Тие можат да бидат испратени како мал подарок до членовите на вашето семејство. Родителите секогаш сакаат да добиваат вакви фотографии од своите деца. Тие можат да бидат распоредени во албум за вашата масичка, принт на зидот или колаж за да ги покажете во вашиот дом. Ова е исто така добар момент да ги споделите на социјалните мрежи за да го објавите вашиот брак. Тие исто така често се вклучени во програмата за венчавката или поканите.


16 идеи за претсвадбена фотосесија


Која е поентата на претсвадбена фотосесија? Тие можат да бидат одличен начин да ја овековечите љубовта што ја споделувате со вашиот нов брачен другар. Откако ќе ги прочитате долунаведените содржини, можеби едвај чекате . Овие 20 идеи за фотографии за нудат неколку уникатни предлози за почеток.


1 На поле

Широко отворен простор, цвеќиња и природно осветлување можат да создадат совршен амбиент за фотографии.

2 Користете го вашиот автомобил

Без разлика дали користите кабина на пикап или позирате пред олдтајмер, автомобилот може да понуди бројни фотки.


3 Не заборавајте на вашите домашни миленичиња

Дозволете им на вашите кучиња или друго домашно милениче да споделат можност за фотографии со вас и вашиот партнер.


4 На плажа

Плажата нуди голем број на совршени можности за ваши фотографии и пишувањето во песок може да додаде дополнителен личен допир.


5 Покрај вода

Повеќето места во Македонија имаат свои езерца или мали реки и потоци кои нудат навистина романтичен амбиент за вашите фотографии.6 Жижици

Фоткање додека сонцето заоѓа и палењето на жижици може да биде забавен начин да ја завршите вашата фотосесија.


7 На шарена позадина

Која е поентата на претсвадбена фотосесија? Секако, вие двајца! Ваков вид на позадина со едноставни бели маици ќе ви овозможи да го задржи вниманието на вас и да се види среќата во вас.


8 Омилено хоби

Куглање, свирење гитара или кое било друго хоби на вас и вашиот партнер е одличен начин да се покаже вашиот карактер и да додадете некои симпатични моменти.


9 На градските улици

Ако живеете во голем град, едноставно шетањето по улиците може да доведе до неверојатни можности за фотографирање, особено ако има улична уметност(графити).


10 Природни

Вашите фотографии не треба да бидат екстравагантни, некои од најнезаборавните ќе бидат оние каде вие само уживате во заедничко друштво.


11 На отворено

Камперски огнови, шума дури и кал може да понудат разновидност за вашите фотографии.


12 Вашето омилено место

Можеби тоа е место каде што сте отишле на вашиот прв состанок или само место за дружење каде што вие одите да се опуштите, изборот на локација која добро ја знаете може да ви помогне да бидете поприродни и опуштени за време на вашата фотосесија.


13 Бидете опуштени

Не мора да бидете многу сериозни на вашите фотографии, не плашете се да имате поштено музика и да танцувате додека вашиот фотограф работи.


14 Факултетот каде се запознавте

Без разлика дали надвор пред главната зграда или во празна сала за предавања, факултетот каде што се сретнавте вие и вашиот партнер може да биде одличен потсетник за тоа како започнавте двајцата.

15 Со означување на заедничкото животно патувањето

Празен земјен пат или шумска патека може да биде суптилен начин за да го означите новото патување кое вие двајцата ќе го започнете.


16 Во парк

Ако сакате вашите фотографии да бидат забавни, тогаш едноставно упатете се кон вашиот локален парк и извадете го детето во вас со нишање на лулашките.
113 views0 comments

Comments


bottom of page