top of page
Search

Свежи и возбудливи идеи за почеток на свадбата

Updated: Jan 4, 2021


Почетокот на свадбата е нешто што сите со нетрпение го очекуваат. Ваше е да го направите овој почетокот посебен. Има толку многу идеи за почеток на венчавки што можат да ги расположат сите ваши гости, а истовремено да биде во рамките на вашиот буџет. Проверете неколку од најдобрите и најуникатните идеи за почеток на свадба.


Направете СПЕЦИЈАЛЕН влез!

Ако имате голем буџет за свадбата, направете го овој настан незаборавен со изненадувачки влез како на пример мотор, олдтајмер, ролери или влез со цветно украсен АТВ (особено за венчавка на плажа) се само некои интересни идеи.


Побарајте специјална услуга

Побарајте ресторан опремен целосно за најновите стилски свадби. Многу свадбени сали обезбедуваат убави влезни објекти за парот. Некои објекти вклучуваат лифт што ги носи младенците во салата.


Трчајте до финишот!

Исто како на трките и маратоните, каде што треба да трчате брзо, распарчувајќи ја лентата, вие и вашиот партнер може да влезете во салата, не со одење, туку со трчање низ лентата на која ги има вашите имиња.


Влезете со ритамот на музиката

Пуштете весела свадбена песна за влезот на приемот, како што е "Crazy in Love" од Beyoncé. Гостите ќе ја сакаат двојката што танцува на музиката. Топови со конфети, машини за магла или машини за снег може да се користат за да се создаде атмосфера на подиумот.


Поминете

Барате идеи за влез на приемот за венчавката кои даваат енергија? Парот може да биде добредојден среде фрлање на ливчиња од роза, шарени конфети или многу балони (со боите на свадбата). Оваа прифатлива идеја дава романтичен амбиент на церемонијата.


Проекција на светла

Ако станува збор за настан во шатор, може да се искористи проектор за да се создадат неверојатни дизајни на слики на таванот, како што се најавуваат невестата и младоженецот. Проекцијата на слики на покривот на шаторот поврзани со вашата тема може да биде добра идеја.


Романтична изведба на танц на проектор

Забавувајте ги гостите со романтичен влез создавајќи своја силуета од танцот на екранот за проекција. Со сите исклучени светла, дадете романтичен перформанс зад завесата и потоа продолжете го на подиумот. Сигурно ќе изгледа романтично и пријатно за сите.


DJ Mix

За да го направите музички запис, добијте ги услугите на диџеј или некој близок пријател. Споделете ги интересните работи за вашата убовна приказна (максимум од 3 до 4 мин.) За да создадете интересена музичка љубовна приказна за вас. Потоа, диџејот ќе го пушти миксот додека парот влегува и продолжува по патеката.


На ушка :)

Ова е уште една забавна идеја каде младоженецот и дава на својата невеста возење од влезот до подиумот. Забавна романтична песна пуштена од диџеј ќе даде убав музички шмек. За да биде поуникатно, свадбената забава може да почне и на овој начин.


Поминување низ тунелот од раце

Поминување низ тунелот формиран од рацете на забавата е уште една интересна идеја за влез на свадбата. Тоа ќе ги задржи сите во ресторанот воодушевени и вклучени. Треба да му се укаже на диџејот да пушти жива музика за време на влезот.


Можеби и ‘Dirty Dancing’

Новопечената двојка може да направи бомбастичен влез танцувајќи на најсаканиот танц од филмот Dirty Dancing.Холивудски влез

Кога сите светлата ќе бидат намалени во салата, младенците ќе влезат гламурозно со насочено светло на нив. Некоја слатка, романтична песна во позадина би била совршена. Пробајте со песната "You Make My Dreams Come True" од Hall & Oates.


JK Wedding Entrance Dance?

„JK Wedding Entrance Dance“ е вирално видео првично поставено на Јутјуб на 19 јули 2009 година, каде се венчаваат Jill Peterson и Kevin Heinz, користејќи ја песната "Forever“ од Chris Brown како песна за нивниот свадбен влез. Во првите 48 часа, видеото собра повеќе од 3,5 милиони прегледи.

Начинот на кој започнува забавата низ салата, танцувајќи еден по еден или рамо до рамо, е навистина забавен за сите присутни во салата.


Ленти на стапчиња

Забавата ќе започне така што гостите ќе мавтаат со ленти на стапчиња, додека новопечената двојка влегува салата. Панделките можат да бидат и повеќебојни, или едноставно оние кои најдобро одговараат на боите на венчавката. Може да ги направите направите овие стапчиња.


Влез со жижици

Исклучете ги сите светла во салата, и сите гости на свадбата би ги запалиле светкавите жижици, и ќе ги размавтата. Овие светла ќе ви помогнат да направите драматичен влез. Кога ќе ги користите, добро е да ги преземете сите безбедносни мерки.


Обидете се нешто различно, тоа може да го направи овој посебен ден уште понезаборавен за сите.135 views0 comments
bottom of page