top of page
Search

Уникатни песни за првот танц

Updated: Apr 4

Ако вие и вашиот партнер никогаш не сте сакале некоја посебна песна, може да биде предизвик да изберете само една за вашиот прв танц како младенци. Вие едноставно би можеле да одите со некоја класика и да бидете како илјадници други младенци кои танцуваа на истата песна. Но, големи се шансите да сакате нешто пооригинално и уникатно што навистина може да ве опфати вас двајца како двојка. Подолу не е само список на најдобрите први танцови песни, ова е список на навистина уникатни за вашиот прв танц кои можат да бидат совршен одраз на вашиот карактер како пар.


Billy Bragg and Willcoo - California Stars

Мешајќи малку фолк, кантри и класичен рок, Wilco and Billy Bragg создаваат прекрасно темпо за вашиот прв танц. За паровите кои не ја сакаат драматичната премногу романтична музика, ова треба да биде една од вашите уникатни песни за првот танц.


Bon Iver - Holocene

Со волшебен музички вовед и уникатен глас на пејачот Justin Vernon, оваа песна дефинитивно ќе ве расположи.


You+Me (Pink) - No Ordinary Love

No Ordinary Love првично беше објавена од Sade, ковер на песната направи Pink во дует со групата You + Me. Прекрасна обработка.


Seinabo Sey – Poetic

Со моќен глас и текст, ова е една песна што ќе сакате да ја слушнете. Песната Poe

tic има одличен ритам што не е премногу бавен и не е премногу брз и ќе остави траен печат на вашиот прв заеднички танц.


Michael Buble - Crazy Love

Гласот на Michael Buble е смирувачки, а Crazy Love е совршена песна за да се опише љубовта што двајцата ја чувствувате еден за друг. Не е типично бавна песна, што значи дека можете да станете малку покреативни и со вашите танцови потези.


UB40 – Can't Help Falling in Love

UB40 ја рекреираше оваа класика на Елвис Присли, давајќи и модерен ритам кој вклучува труби и карипско темпо. Can't Help Falling in Love им нуди на паровите совршени стихови за да опишат за што е всушност нивната свадба: за љубовта.


Damien Rice and Ray LaMontagne - To Love Somebody

Дуетот на Demien Rice и Ray LaMontagne навистина ја прави оригиналната песна на Bee Gees да биде една од навистина единствените песни за прв танц. Акустичната верзија навистина носи фокус на зборовите и убава мелодија.


Little Big Town - Bring It on Home

Ако кантри музиката е ваш избор, тогаш оваа песна е совршен избор за вашиот прв танц. Песната опфаќа што значи да се биде тука еден за друг.


David Bowie - Heroes

Неверојатно е како ова не е од оние премногу избрани песни за прв танц, бидејќи со хипнотичкиот глас на Боуви, прекрасниот текст и совршената музичка придружба, ова не може да се пропушти на листата на уникатни песни за прв танц.

Adele - Make You Feel My Love

Гласот на Адел е величествен со римејкот на Боб Дилан. Ќе ве предизвика да пронајдете посовршена песна за вашиот прв танц, која навистина ја раскажува приказната за како е да се сака некого.


Daft Punk - Something About Us

Со својот модерен бавен техно риатм, ова е уникатен избор за првиот танц за парови кои размислуваат надвор од кутијата. Со нејзиниот суптилен диско ритам, ова е песна што ќе ви дозволи да блеснете на подиумот.


David Gray - This Year's Love

Прекрасни пијано акорди, прекрасен текст и богатиот глас на David Gray ја прават оваа песна уникатна за првиот танц.


Mat Kearney - All I Need

Едноставно и убаво, така може да се опише оваа песна. Песната совршено зборува колку е потребна љубовта.


Jon Bon Jovi and Lea Michele - Have A Little Faith in Me

Оваа песна навистина опфаќа што треба да вклучува врската - тоа едноставно е потпора еден за друг дури и во најтешките моменти. Текстот е прекрасен и ова е совршена песна што може да се врти на подиумот.


Cannan Smith - Love You Like That

Ова е уште една уникатна кантри песна која можеби е совршен прв избор на песна за вас. Со малку рок-кантри ритам и романтични стихови, тоа може да биде совршен приказ на вашата лична љубовна приказна.


Ed Sheeran - Kiss Me

Гласот на Ed Sheeran е хипнотизирачки и со прекрасните стихови, Kiss Me е една од најуникатните песни што ќе гo затрепери срцето. Ова е едноставно олицетворение на љубовна песна и најверојатно ќе донесе солзи радосници во очите на сите.


Ben Harper - Fade Into You

Ben Harper направи прекрасен пресврт на оригиналната песна на Mazzy Star. Прекрасна придружба на пијано и неговиот богат глас ја прават оваа единствена и убава класична љубовна песна.
#првтанц #свадба #музика #невеста #младоженец #танц #музика

326 views0 comments
bottom of page