top of page
Search

11 начини да им се заблагодарите на родителите на денот на венчавката?

Updated: Oct 27, 2021

Денот на венчавката се однесува на вас и на вашиот новооткриен живот што ќе го посветите да го градите заедно. Сепак, што е со животот што го оставате зад себе? Тоа сигурно не е збогум, родителите на невестата и младоженецот гледаат како нивното сакано дете формира свое семејство. Ова ново семејство не можеше да биде можно без нив.


Сигурни сме дека сте благодарни од срце за татковците и мајките кои ви помогнаа во ова возбудливо патување. Изнесете ја својата благодарност и безусловната љубов преку овие идеи за да кажете благодарам на родителите на денот на венчавката!


1 Ви благодарам

Едноставна идеја за благодарност ќе биде писмо. Мошеби изгледа како мал знак за ваков важен ден, па затоа може да биде добро ако можете да дизајнирате специјална картичка и да направите вистинска значајна порака или писмо, исполнето со работи што отсекогаш сте сакале да ги кажете .


2 Носете го невестинскиот фустан на вашата мајка или истакнете го

Да ја носите венчаницата на вашата мајка на овој посебен ден, тоа навистина ќе ги натера неа и вашиот татко да се расплакаат од среќни спомени. Можеби ќе треба да направите неколку прилагодувања за да го модернизирате изгледот, но да го видите дека истиот фустан оди по ходникот е исто така симбол на вечна љубов како голема благодарност до родителите.


3 Вметнете стари семејни фотографии во вашиот декор

Изнесете ја вашата креативност и пробијте ја вашата декорација со примена на мали рамки во кои се сместени стари семејни слики. Вие нема да ја нарушите елеганцијата на цвеќето ако можете да додадете подеднакво елегантни рамки кои убаво се вклопуваат во невестинските цвеќиња. Да се сеќавате на целото семејство што помага да ве доведат вас и вашиот вереник таму каде што сте денес е убав гест што ќе им донесе насмевка на лицата.


4 Направете добри фотографии со нив

Дури и ако сте го ангажирале најдобриот фотограф на светот, не заборавајте да им дадете соодветна насока. Додека темата на која би се фокусирале се невестата и младоженецот, можете да дадете посебни упатства да имате полноправна фотосесија со секој сет на родители. Овие фотографии можат да бидат прикажани потоа како убаво благодарам за родителите на денот на венчавката.


5 Вклучете ги нивните свадбени фотографии на вашата свадба

Свадбениот албум би бил одлично место за чување на сите посебни спомени од денот на венчавката. Вметнете ги фотографиите на свадбата на вашите родителите во албумот како посебна страница што ја комеморира нивната заедница што ги овозможи вашите. Тоа е воодушевувачки додаток што ја почитува светоста на сите бракови, плус дава симпатична враќање назад за вашите гости.


6 Вклучете ја нивната свадбена песна во вашата плејлиста

Песните имаат толку многу моќ во нив. Ова може да се докаже преку оваа следна идеја за подароци: За време на вашиот прием, додека диџејот ја достигнуваше мелодијата на којашто го имаа првиот свадбен танц, вашите родители сигурно ќе веселат и ќе се сетат на нивните денови на млада љубов. Побарајте од нив да танцуваат заедно со вас, на прекрасните мелодии што носат врски од генерација на генерација.


7 Пресоздадете една од нивните свадбени фотографии

Рекреацијата со фотографии е еден од најслатките начини да се направи враќање назад. Многу луѓе го прават тоа деновиве за други настани и одлично е да се добијат идеи како да се направат супер точни и пријатни преку Интернет. Откако ќе завршите со снимањето на нив, не заборавајте да создадете колаж што ги спојува старите и новите. Тоа е рачна работа што сигурно ќе донесе насмевка на лицата на вашиот родител.


8 Дајте им персонализиран албум

Само затоа што ви е посебен ден, не значи дека не е и на вашите родители. Составете благодарница што го раскажува вашето патување како ново венчана двојка, во перспективата на вашите родители. Вклучете малку реквизити и датуми, за да ги потсетите дека тие беа важен дел од вашата приказна и ќе продолжат да бидат. Дури охрабрете ги да се занимаваат со хоби и да ги пополнат останатите празни страници!


9 Подарете им DIY подарок

Самостојни подароци се подароци кои доаѓаат од дното на башето срце. Без разлика дали станува збор за разработена pop-up картичка и писмо или дрвена декорација за дневната соба на вашите родители, сè додека убавиот ново венчан пар стои зад секој дело, секој дел од него носи толку многу значење. Ова е нежно и незаборавно благодарам што сигурно ќе остане во нивните срца и сеќавања.


10 Подарете им билет за театар или концерт

Однесувајќи се кон нивното омилено музичко искуство е прекрасна идеја за благодарност. Сентименталноста и хир на убавиот настан нема да заминат толку брзо, бидејќи ќе ги закажете за ноќ на чудо и стравопочит!


11 Организирајте патување за нив

Не мора да биде време за меден месец само за вас и вашиот нов сопруг/сопруга - сега е шанса и двајцата родители да двојат малку време за себе! Специјално патување за вашите родители би било прекрасно изненадување бидејќи им овозможува да се релаксираат по ваквото стресно и исполнето венчално искуство.122 views0 comments

Comments


bottom of page